DPÜ VE KÜTSO İŞBİRLİĞİ İLE “MENTORLUK PROJESİ” HAYATA GEÇİYOR

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KUSİ) çerçevesinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında, Kütahya’da faaliyet gösteren 10 şirketin katıldığı “Mentorluk Projesi” hayata geçiyor.

Proje yürütücülüğünü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğünün gerçekleştirdiği “Mentorluk Projesi” kapsamında öğrenciler iş hayatını daha yakından tanıma ve mesleklerinin uygulama sürecinde nelerle karşılaştığını, nasıl icra edildiğini görme fırsatı bulacaklar.

Proje’nin hedefi iş yaşamını ve meslekleri uygulamada öğrencilere daha yakından tanıtmanın yanı sırakatılımcı şirketler açısından nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye de katkısağlamaktır.

Proje aynı zamanda Üniversite ve Ticaret odası düzeyinde gerçekleştirilen öğrencilere yönelik ilk “Mentorluk Projesi”olarak önemli bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak da ön plana çıkmaktadır.

Öğrencilerin zorunlu yada isteğe bağlı yaptıkları stajlarının dışında farklı bir içerikle hazırlanan proje, iş dünyasını ve meslekleri yakından tanıyan ve daha hazır mezunlar yetiştirme fikrinden ortaya çıkmıştır.

Mentorluk Projesine ortak olarak destek veren şirketler ise; NG Kütahya Porselen, NG Kütahya Seramik, Martur Fompak International, Kros Otomotiv, Lav, Gürallar Cam Ambalaj, Öztaş Makine, Keramika Seramik, Hatipoğlu Güneş Kiremit ve Aydın El Sanatları’ndan oluşan toplam 10 şirkettir.

Proje kapsamında 50 öğrenci “mentee” yani öğrenen olarak değerlendirilecek olup, her bir öğrenciye “mentor” yani yol gösteren/öğreten olarak; ilgili şirketlerde çalışan, yönetici yada şirket sahiplerinin bizzat kendilerinin yol gösterici olacağı bir program öğrencilere sunulacaktır.

Proje başvuruları Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi web sayfasından ve sosyal medya platformlarından gerçekleştirilecektir.

Başvuru tarihleri 10 Mart ile 6 Nisan arasındadır.
Başvuru Sayfasına Gitmek İçin TIKLAYIN

Son Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, Cuma