T.C. KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ
T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi desteğiyle Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından düzenlenen "Re-Shaping Career Planning:Bridging Gaps" konferansı 24 - 25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, ulusal ve uluslararası kariyer uzmanları konferansa katılım sağladı. Ulusal ve uluslararası kariyer uzmanlarıyla birlikte öğrenci ve mezunların iş hayatına geçişindeki eksiklikleri gidermek amacıyla bir araya gelerek yaşam boyu kariyer planlama becerileriyle iş hayatına uyum sağlamada yapay zeka ve diğer teknolojilerin ortaya çıkan rolü, uluslararası uygulanan kariyer hizmetleri, kariyer planlamasında mentorluk uygulamasının önemi ve erken dönem kariyer destek modeli konuları ele alındı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Eray Acar ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Volkan Çetinkaya'nın katıldığı “Lisansüstü Eğitim ve Akademik Kariyer“ başlıklı seminerimizi 30 Mayıs Perşembe Günü 13.30'da Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonunda gerçekleştirdik. Seminerimizde, Sn. Doç. Dr. Eray Acar ve Dr. Öğr. Üyesi Volkan Çetinkaya, lisansüstü eğitime geçişteki amaçlarının iyi belirlenmesi gerektiğinin üzerinde durarak bu kariyer yolculuğunun zorluklarını, iyi taraflarını ve kendi akademik tecrübelerini aktardı. Ayrıca lisansüstü programlara başvururken temel koşulların neler olduğuna ve hangi sınavlara girilmesi gerektiğine değinildi. Konuşmacılarımız, öğrencilerimizin bu koşullara ve lisansüstü eğitim ile ilgili gereksinim duyacakları tüm bilgiye Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Mevzuatlarından ulaşabileceklerinin altını çizdi. Bununla birlikte, akademisyenliğin ilk adımı olan araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi kadroları için gerekli koşullar üzerinde durularak örnek kadro ilanları inceleyerek bilgi verdi. Katılımları için Sn. Doç. Dr. Eray Acar ve Dr. Öğr. Üyesi Volkan Çetinkaya'ya ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Ege Bölgesi Koordinatörlüğünü İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün üstlendiği AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Gençlik Katılımı kapsamında desteklenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" projesinin Ege Bölgesel Toplantısı Kariyer Merkezi Koordinatörlerinin katılımıyla 27 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirildi. T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve Kariyer Merkezi Koordinatörleri Ege Bölgesinde yer alan üniversitelerin Kariyer Topluluklarında faaliyet gösteren öğrencilerin sorularını yanıtladı. Proje kapsamında Üniversitemiz Kariyer ve Gelecek Topluluğu Yönetiminde yer alan öğrencilerimiz 21. yy yetkinliklerinin ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik düzenlenen eğitim ve faaliyetlere katıldı. Alınan eğitimler sonrasında öğrencilerimiz "Kariyer Elçisi" unvanı kazandı. Üniversitemiz projeye destek veren üniversiteler arasında yerini aldı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Mezunlarla Söyleşiler etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak Mezunumuz Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yunus Emre Konakçı'nın katıldığı "Müfettişlik Mesleğinde Kariyer" başlıklı söyleşimizi 25 Nisan Perşembe Günü 14.00'da online olarak gerçekleştirdik. Söyleşimizde, Sn. Yunus Emre Konakçı müfettişlik mesleğinde kariyer yapmak isteyen öğrencilerimizin KPSS süreçleri ve hazırlanma aşamaları, KPSS süreçlerinde stres ve motivasyon yönetimi, kamuda kariyer yönetimi ve terfi aşamaları konularında önemli ipuçları ve bilgiler verdi. Katılımları için Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yunus Emre Konakçı'ya ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederiz.
Siber Vatan Projesi kapsamında son eğitimlerini alan öğrencilerimizi ilgili sektör temsilcilerimiz ile bir araya getirdik. Öğrenci-Sektör Buluşmamızda Cevizsoft Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Sn. Ahmet Özrenk ve Toprak Net Bilgi Teknolojileri iletişim San. Tic. Ltd. Şti. Kurucusu Sn. Murat Topraktan'ı üniversitemizde ağırladık. Kıymetli vakitlerini bizlere ve öğrencilerimize ayırdıkları için teşekkür ederiz.
İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF'24) açılış programına Üniversitemiz adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Arif Özgür katılım sağladı. Prof. Dr. Mustafa Arif Özgür daha sonra Üniversitemiz ve İKAF'24'te yer alan sponsorlarımızın stant alanlarını ziyaret etti ve ardında öğrencilerimiz, mezunlarımız ile kamu ve özel kuruluşlar tarafından açılan stantları gezip fuarda düzenlenen etkinliklere katılım sağladı. İKAF'24, ikinci gününde de tüm hızıyla devam edecek. Tüm öğrencilerimizi ve mezunlarımızı İKAF'24'e ve İletişim Bilimleri Fakültesi'ndeki standımıza bekliyoruz.
Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Mustafa Arif Özgür, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç.Dr. Salim Atay'ın moderatörlüğünü yaptığı Bilal Erdoğan'ın konuşmacı olarak katıldığı "Eğitimde Küresel Ufuklar: Yetenek, Deneyim ve Hedefler" başlıklı seminere katılım sağladı. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Üniversitemizin standını ziyaret etti. Kütahya Uygulamalı Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Nilüfer Dalkılıç "Sigorta ve Risk Bilinci", Simav Meslek Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümü Öğr. Gör. Dr. Kudret Armağan "Motivasyon ve Stres Yönetimi" seminerleriyle İKAF'24'te yerini aldı. İKAF'24'ün ikinci gününde de Üniversitemizin standı yoğun ilgi gördü.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Mezunlarla Söyleşiler etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak Mezunumuz Etkili A.Ş. HR Direktörü Sn. Nurten Kılıçparlar'ın katıldığı "CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri" başlıklı söyleşimizi 26 Şubat Pazartesi Günü 14.00'da online olarak gerçekleştirdik. Söyleşimizde, Sn. Nurten Kılıçparlar günümüzde işverenlerin aradığı yetkinlikler ve beceriler, insan kaynakları uzmanlarının CV'de dikkat ettiği noktalar ve CV hazırlarken önem vermemiz gereken kısımlar, etkili mülakat teknikleri konusunda önemli ipuçları ve bilgiler verdi. Söyleşimiz sonunda mezunumuzdan 3 öğrencimize mentorluk eğitimi hediye edildi. Katılımları için Etkili A.Ş. HR Direktörü Sn. Nurten Kılıçparlar'a ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederiz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında düzenlenen Koordinatörlüğümüzün proje yürütücülüğünü yaptığı Mentorluk Projesi Lansman Toplantısı Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirildi. Lansman toplantısına Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Sayın Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, Sayın Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve projede yer alan paydaş firma temsilcileri, Mentor ve Menteeler katılım sağladı.
Ulusal Staj Programı 2024 yılı başvuruları başladı! Hemen başvur, sen de kariyerin için bir adım at. Başvuru Linki: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr Son Başvuru Tarihi: 10 Mart 2024
T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından "Toplum 5.0" (İnsan Merkezli Toplum) temasıyla düzenlenen İnsan Kaynakları Forumu İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Programa Üniversitemizi temsilen Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Bahar Yolvermez katılım sağladı. Programda Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ve diğer paydaşlarla yetenek yönetimi, kariyer gelişimi ve ulusal staj programı konuları ele alındı ve çeşitli işbirlikleri için görüşmeler yapıldı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Mezunlarla Söyleşiler etkinlikleri kapsamında Kariyer ve Gelecek Topluluğu ile birlikte düzenlediğimiz konuşmacı olarak GCA Genel Müdürü Sn. Dr. Abdullah Gayret'in katıldığı “Başarıya Adım Adım...Mezunların İzinden“ başlıklı söyleşimizi 14 Aralık Perşembe Günü 14.00'da Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonunda gerçekleştirdik. Söyleşimizde, Sn. Dr. Abdullah Gayret kariyer hikayesinden ve kariyer yönetiminden, meslek seçiminin öneminden ve GCA’daki iş ve staj olanaklarından bahsetti. Söyleşide sürdürülebilirlik konusundaki güncel gelişmeler, GCA’nın bu alanda gerçekleştirdiği ve desteklediği projeler, dünyadaki son ekonomik gelişmeler, çalışma hayatında sahip olunması gereken yetkinlikler, akademi ve iş dünyasında dikkat edilmesi gerekenler, meslek seçimindeki kritik noktalar konusunda da bilgi verildi. Katılımları için GCA Genel Müdürü Sn. Dr. Abdullah Gayret'e, GCA Ekibine ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederiz.
Dokuz Eylül Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü ev sahipliğinde düzenlenen "Mezun İlişkilerinde Yeni Paradigmalar" temalı 5. Mezun İlişkileri Çalıştayına katıldık.
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUKAGEM) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) işbirliğinde 2 günlük "Kariyer Merkezleri Çalıştayı" gerçekleştirildi. Çalıştayda üniversitelerin Kariyer Merkezlerindeki güncel faaliyetler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. 22 Üniversitesinin Kariyer Merkezi Müdürlerinin yer aldığı Çalıştayın ilk günü BTÜ Mimar Sinan Yerleşkesinde, ikinci günü Uludağ Swissotel'de tamamlandı. Düzenlenen bu kıymetli organizasyon ve ev sahipliği için BUKAGEM Müdürü Doç.Dr Hasan Şahin ve ekibine, BTSO yönetimine misafirperverlikleri ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarız.
Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Teknik Gezilerimize devam ediyoruz. Makine Mühendisliği Topluluğu ve Endüstri Verimliliği Topluluğu ile Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan MARTUR FOMPAK firmasına düzenlediğimiz teknik gezimizde, fabrikanın üretim proseslerini inceledik, sünger yapımından otomobil koltuk kılıf yapım aşamalarını içeren imalat süreçlerini öğrendik. Teknik Gezimiz sonrası öğrencilerimiz staj ve iş başvurularında bulundu. Staj ve iş başvurularında dikkat edilen nitelikler hakkında bilgiler aktarıldı. MARTUR FOMPAK Yetenek Kazanım Uzmanı İmge Konceli'ye, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Faruk Kürşat Başol'a, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Burak Boduroğlu ve Güray Tandoğan'a, Plastik Profil Sorumlusu Ömer Şengün'e, İplik ve Oteks Bölümü Sorumluları Cemalettin Şensarı ve Necati Kırtaş'a, Tekstil İmalat Sorumluları Hayrullah Vural ve Necip Gödel'e, Kesim Bölümü Sorumlusu Dogukan Doğan'a ve Kılıf Bölümü Sorumlusu Emrah Alkara'ya ve MARTUR FOMPAK ekibine misafirperverlikleri ve verdikleri kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederiz.
Siber Vatan Projesinin 2. Fazı olan 5 günlük Sızma Testi eğitimini tamamlamış bulunmaktayız. Destekleri için Zafer Kalkınma Ajansı'na ve eğitimler boyunca verdiği kıymetli bilgiler için Sn. Tolga Kızılkaya’ya çok teşekkür ederiz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ,Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Zafer Kalkınma Ajansı iş birliği protokolü ile birlikte düzenlenen Siber Vatan Projesinin 1. Fazı olan 7 günlük Beyaz Şapkalı Hacker ve Linux eğitimini tamamlamış bulunmaktayız. Destekleri için Zafer Kalkınma Ajansı'na ve eğitimler boyunca verdiği kıymetli bilgiler için Sn. Sadican Üstün'e ve Sn. Sinan Ganiz'e çok teşekkür ederiz.
Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ve Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Kariyer ve Mezun Merkezi Tanıtım Günleri Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Nur Hoşgör'e ve Öğr. Gör. Deniz Kaptan'a, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Kansu Gençer'e ve Dr. Öğr. Üyesi Yasin Kırelli'ye değerli katkıları için çok teşekkür ederiz.
Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Teknik Gezilerimize bugün itibariyle başlangıç yaptık. Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan BOLİŞ PLASTİK firmasına düzenlediğimiz teknik gezimizde, fabrikanın üretim proseslerini inceledik, geri dönüşümden elde edilen plastiklerin ve boruların imalat süreçlerini öğrendik. Sürdürülebilirliğin hem firma hem çevre açısından ne kadar önemli olduğu hakkında farkındalık kazandık. Bu noktada Kütahya'da örnek firmalardan olan BOLİŞ PLASTİK'e, İşletme Müdürü Onurhan Yıldırım'a ve BOLİŞ PLASTİK ekibine misafirperverlikleri ve verdikleri kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederiz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Kariyer Günleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak İŞKUR Kütahya İl Müdürü Sn. Erdoğan Şahin'in katıldığı “Kamuda Kariyer“ başlıklı seminerimizi 26 Ekim Perşembe Günü 14.00'da İşletme Amfi-2 Salonunda gerçekleştirdik. Seminerimizde, Sn. Erdoğan Şahin kamu sektöründeki kariyer olanakları, sektörün kolay ve zor yanları, İŞKUR'un kamu sektöründeki rolü ve öğrencilerin iş hayatında karşılaşabilecekleri sorunlara ilişkin anlatımlarda bulundu ve çözüm önerilerini öğrencilerimizle paylaştı. İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarımız tarafından KAMER ile işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilecek olan İŞKUR Kampüs faaliyetleri ve İş Kulübü Eğitimleri hakkında bilgi verildi. Katılımları için İŞKUR Kütahya İl Müdürümüz Sn. Erdoğan Şahin'e, İŞKUR Ekibine ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederiz.
Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Mentee İle Mentorluk Projesi Bitiş Toplantımız Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Esin Güral Argat, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Mentor ve Menteelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Projede yer alan tüm paydaşlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Kariyer Günleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu'nun katıldığı “Proje Tabanlı Düşünme“ başlıklı seminerimizi 24 Ekim Salı Günü 14.00'da Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonunda gerçekleştirdik. Seminerimizde, Sayın Hocamız tarafından Proje Nedir?, Proje Nasıl Yazılır?, Proje Yazarken Nelere Dikkat Edilir?, Proje Yazmanın Önemi, Hayatımızı Proje Tabanlı Nasıl Organize Edebiliriz? Temaları çerçevesinde üniversite hayatımızda ve günlük hayatımızda proje tabanlı düşünmenin önemi aktarıldı. Katılımları için Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu'na ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederiz.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığının eş güdümünde siber güvenlik alanında insan kaynağının geliştirilmesi amacıyla yürütülen Siber Vatan Programı kapsamında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Zafer Kalkınma Ajansının ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, DPÜ Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Bahar Yolvermez, KSBÜ Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi ve paydaş kurumların temsilcileri katıldı. İmzalanan protokolle Siber Vatan programı kapsamındaki eğitimlere KSBÜ öğrencilerinin de başvurabilmesi ve söz konusu eğitim içeriklerinden yararlanabilmesi sağlandı. İmza töreninin ardından Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Prof. Dr. Ahmet Tekin ve Genel Sekreter Veli Oğuz, kurumlar arası iş birliği protokolünün tüm paydaşlara hayırlı olmasını dilediler. Üniversitelerin her bölümünden öğrencilere açık olan ve ülkemizin siber güvenlik uzmanı gereksinimini karşılamak için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığının eş güdümünde başlatılan Siber Vatan Programı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün yürütücülüğünde 2022-2023 dönemi için belirlenen Genç İstihdamı temasına da hizmet ediyor. Toplam 45 öğrencinin yararlanacağı eğitimle siber güvenlik, bilgisayar, mobil cihazlar ve diğer akıllı cihazların programlanması için algoritma ve yazılım dili konularında teknik bilgiler paylaşılacak. Siber Vatan Programı’nın ilk aşamasında Beyaz Şapkalı Hacker ve Temel Linux, ikinci aşamasında ise Sızma Testi eğitimleri verilecek.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Kariyer Günleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak Keramika Genel Müdürü Sn. Emin Yüce'nin katıldığı “Girişimcilik Hikayeleri“ başlıklı seminerimizi 19 Ekim Perşembe Günü 14.00'da İşletme Fakültesi Amfi-2 Salonunda gerçekleştirdik. Sn. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Özer Aydın'ın konuşmalarıyla başlayan seminerimiz, Koordinatörümüz Öğr. Gör. Bahar Yolvermez'in öğrencilerimizin kariyer yönetimi için Sn. Emin Yüce'ye yönelttiği sorular çerçevesinde devam etti. Sonrasında, öğrencilerimizin sorularıyla birlikte sona erdi. Seminer sırasında, Sn. Emin Yüce, katılımcılara motivasyonlarını artırmak ve kariyerlerini doğru bir şekilde yönlendirmek için son derece önemli tavsiyelerde bulundu. Girişimciliğin dünyasına dair deneyimlerini paylaşarak öğrencilere gelecekteki başarıları için ışık tuttu. Katılımları için Keramika Genel Müdürü Sn. Emin Yüce'ye ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine çok teşekkür ederiz.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi olarak Kariyer Günleri kapsamında düzenlediğimiz konuşmacı olarak Öğr. Gör. Dr. Kudret Armağan'ın katıldığı “Üniversiteyi Kazandık Peki Ya Şimdi?“ başlıklı seminerimizi 17 Ekim Salı Günü 14.00'da Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonunda gerçekleştirdik. Seminerimizde, Sayın Hocamız tarafından özellikle üniversiteye yeni başlayan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerimizin motivasyonu ve kariyer yönetimi için çeşitli etkinlikler ile öğrencilerimize gelecek konusunda önemli tavsiyeler aktarıldı. Etkinlik sırasında balon ile stres atma, esneme hareketleri, beyin jimnastiği vb. birçok aktivite gerçekleştirildi. Katılımları için Öğr. Gör. Dr. Kudret Armağan'a ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederiz.
Güncel duyuru bulunmamaktadır.
17 Ekim 2024, Perşembe - 1013 defa okundu.
01 Kasım 2024, Cuma - 479 defa okundu.
17 Kasım 2024, Pazar - 494 defa okundu.
25 Temmuz 2024, Perşembe - 244 defa okundu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin Kütahya Şubesine ziyarette bulundu.
25 Temmuz 2024, Perşembe - 318 defa okundu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya’daki Millî Eğitim Bakanlığına bağlı liselerde görev yapan rehber öğretmenlerle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
24 Temmuz 2024, Çarşamba - 363 defa okundu.
Kütahya’nın yetiştirdiği en büyük sanatçılardan Ahmet Yakupoğlu, Muharrem ayında düzenlenen Yakupoğlu Buluşmaları etkinliğiyle anıldı.
23 Temmuz 2024, Salı - 1580 defa okundu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Arama Kurtarma ve Koruma Topluluğu (DPÜ AKUK), Türkiye genelinde üniversite topluluğu olarak AFAD Akreditasyon Sistemi’ne katılarak denklik kazanan ilk öğrenci topluluğu oldu.
22 Temmuz 2024, Pazartesi - 882 defa okundu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite tercihleri yaklaşırken adaylara yardımcı olmak ve üniversitemizi tanıtmak için Sera AVM’de DPÜ Tanıtım ve Tercih Tırı’nı açtı.
21 Temmuz 2024, Pazar - 389 defa okundu.
Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yılı etkinlikleri kapsamında Kütahya Valiliği ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi iş birliği ile Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yılı Kutlama Programı ve Zafer Paneli düzenlendi.