MENTORLUK PROJESİ BAŞVURU

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KUSİ) çerçevesinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında, Kütahya’da faaliyet gösteren 10 şirketin katıldığı “Mentorluk Projesi” hayata geçiyor.

*Başvurular 10 Mart - 6 Nisan 2020 Tarihleri Arasındadır.
*Her Aday 1 Şirkete ve 1 Pozisyona Başvuru Yapabilir

 

Proje yürütücülüğünü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğünün gerçekleştirdiği “Mentorluk Projesi” kapsamında öğrenciler iş hayatını daha yakından tanıma ve mesleklerinin uygulama sürecinde nelerle karşılaştığını, nasıl icra edildiğini görme fırsatı bulacaklar.

Proje’nin hedefi iş yaşamını ve meslekleri uygulamada öğrencilere daha yakından tanıtmanın yanı sırakatılımcı şirketler açısından nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye de katkısağlamaktır.

Proje aynı zamanda Üniversite ve Ticaret odası düzeyinde gerçekleştirilen öğrencilere yönelik ilk “Mentorluk Projesi”olarak önemli bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak da ön plana çıkmaktadır.

Öğrencilerin zorunlu yada isteğe bağlı yaptıkları stajlarının dışında farklı bir içerikle hazırlanan proje, iş dünyasını ve meslekleri yakından tanıyan ve daha hazır mezunlar yetiştirme fikrinden ortaya çıkmıştır.

Mentorluk Projesine ortak olarak destek veren şirketler ise; NG Kütahya Porselen, NG Kütahya Seramik, Martur Fompak International, Kros Otomotiv, Lav, Gürallar Cam Ambalaj, Öztaş Makine, Keramika Seramik, Hatipoğlu Güneş Kiremit ve Aydın El Sanatları’ndan oluşan toplam 10 şirkettir.

Proje kapsamında 50 öğrenci “mentee” yani öğrenen olarak değerlendirilecek olup, her bir öğrenciye “mentor” yani yol gösteren/öğreten olarak; ilgili şirketlerde çalışan, yönetici yada şirket sahiplerinin bizzat kendilerinin yol gösterici olacağı bir program öğrencilere sunulacaktır.

Proje başvuruları Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi web sayfasından ve sosyal medya platformlarından gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI

  • Yüksek lisans öğrencisi, Lisans 3. sınıf yada 4. sınıf öğrencisi veya Önlisans 2. sınıf öğrencisi olmak,
  • Not ortalamasında 4’lük sistemde 2.50 ve üzeri bir ortalamaya sahip olmak,
  • Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,
  • Sosyal, istekli, girişimci ve farklı yetkinlikleri ile ön plana çıkan,

Öğrencilerimiz başvuru yapabilirler.

Proje Süresi

  • Nisan 2020 ile Eylül 2020 arası 6 aylık dönemi kapsar.

 

Mentor-Mentee Görüşmeleri

  • Görüşmeler mentor-mentee arası planlanarak, şirket içinde yada dışında herhangi bir yerde gerçekleştirilebilir. Görüşmelerin her birisi için görüşme tutanağı doldurulur ve arşivlenir.
  • Öğrencilerin staj programlarının dışında bir proje olduğu için herhangi bir iş sağlığı ve güvenliği prosedürü stajyer öğrencilere uygulandığı şekilde uygulanmaz. Proje kapsamında yer alan öğrenciler ziyaretçi prosedürlerine uygun şirkete giriş yaparlar ve tüm sorumluluk öğrencilerimizin üzerindedir.
  • Mentee’ler için amaç iş hayatını daha yakından tanımak ve mesleklerinin çalışma düzeyini gözlemlemektir. Bunun yanında tecrübeli çalışanlardan ve yöneticilerden ilgili tecrübelerin öğrencilere aktarılması son derece önemlidir.

Şirketlerin Mentee Alanları ve Başvuru Yapabileceğiniz Bölümler Listesi İçin Tıklayın

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN

Detaylı Bilgi İçin Kariyer ve Mezun Merkezi Ofisimize Bekliyoruz...
Adres: Bedesten 2 No'lu İşyeri

Son Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, Cuma