MENTORLUK PROJESİ BAŞVURU

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KUSİ) çerçevesinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında, Kütahya’da faaliyet gösteren 12 şirketin katıldığı “Mentorluk Projesi” hayata geçiyor.

*Başvurular 23 Mart - 10 Nisan 2022 Tarihleri Arasındadır.
*Her Aday 1 Şirkete ve 1 Pozisyona Başvuru Yapabilir
*Proje 2 faz olarak gerçekleştirilecektir. 1) Mart sonu başlayıp Haziran sonu bitecek.2) Temmuz başında başlayıp Eylül'ün sonuna kadar devam edecektir.

 

Proje yürütücülüğünü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğünün gerçekleştirdiği “Mentorluk Projesi” kapsamında öğrenciler iş hayatını daha yakından tanıma ve mesleklerinin uygulama sürecinde nelerle karşılaştığını, nasıl icra edildiğini görme fırsatı bulacaklar.

Proje’nin hedefi iş yaşamını ve meslekleri uygulamada öğrencilere daha yakından tanıtmanın yanı sıra katılımcı şirketler açısından nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye de katkı sağlamaktır.

Proje aynı zamanda Üniversite ve Ticaret odası düzeyinde gerçekleştirilen öğrencilere yönelik ilk “Mentorluk Projesi”olarak önemli bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak da ön plana çıkmaktadır.

Öğrencilerin zorunlu yada isteğe bağlı yaptıkları stajlarının dışında farklı bir içerikle hazırlanan proje, iş dünyasını ve meslekleri yakından tanıyan ve daha hazır mezunlar yetiştirme fikrinden ortaya çıkmıştır.

Mentorluk Projesine ortak olarak destek veren şirketler ise; NG Kütahya Porselen, NG Kütahya Seramik, Martur Fompak International, Kros Otomotiv, Lav, Gürallar Cam Ambalaj, Öztaş Makine, Keramika Seramik, Hatipoğlu Güneş Kiremit, Hilton, Nursan Kablo ve Aydın El Sanatları’ndan oluşan toplam 12 şirkettir.

Proje kapsamında 168 öğrenci “mentee” yani öğrenen olarak değerlendirilecek olup, her bir öğrenciye “mentor” yani yol gösteren/öğreten olarak; ilgili şirketlerde çalışan, yönetici yada şirket sahiplerinin bizzat kendilerinin yol gösterici olacağı bir program öğrencilere sunulacaktır.

Proje başvuruları Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi web sayfasından ve sosyal medya platformlarından gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI

 • Doktora öğrencisi, Yüksek lisans öğrencisi, Lisans 3. sınıf yada 4. sınıf öğrencisi veya Önlisans 2. sınıf öğrencisi olmak,
 • Not ortalamasında 4’lük sistemde 2.50 ve üzeri bir ortalamaya sahip olmak,
 • Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,
 • Sosyal, istekli, girişimci ve farklı yetkinlikleri ile ön plana çıkan,

Öğrencilerimiz başvuru yapabilirler.

Proje Süresi

 • Nisan 2022 ile Eylül 2022 arası 6 aylık dönemi kapsar.

 

Mentor-Mentee Görüşmeleri

 • Görüşmeler mentor-mentee arası planlanarak, şirket içinde yada dışında herhangi bir yerde gerçekleştirilebilir. Görüşmelerin her birisi için görüşme tutanağı doldurulur ve arşivlenir.
 • Öğrencilerin staj programlarının dışında bir proje olduğu için herhangi bir iş sağlığı ve güvenliği prosedürü stajyer öğrencilere uygulandığı şekilde uygulanmaz. Proje kapsamında yer alan öğrenciler ziyaretçi prosedürlerine uygun şirkete giriş yaparlar ve tüm sorumluluk öğrencilerimizin üzerindedir.
 • Mentee’ler için amaç iş hayatını daha yakından tanımak ve mesleklerinin çalışma düzeyini gözlemlemektir. Bunun yanında tecrübeli çalışanlardan ve yöneticilerden ilgili tecrübelerin öğrencilere aktarılması son derece önemlidir.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN

Not:
Nursan Kablo Şirketine Başvuru Yapacak Kişiler İçin Özel Şartlar;

 1. 3 ve 4. Sınıf öğrencileri – Branş derslerinde başarılı
 2. 2,5 /4  min not ortalaması
 3. İngilizce bilgisi intermediate olan – Literatür tarayabilecek kadar
 4. Otomotivde kariyer yapmak isteyen
 5. Office programları ve sunum teknikleri
 6. 2D ya da 3D çizim programlarına ilgi duyması, başlangıç seviyesinde bilgi sahibi olması
 7. End. Mühendisliği için istatistiksel analiz programlarına ilgi duyması

Detaylı Bilgi İçin Kariyer ve Mezun Merkezi Ofisimize Bekliyoruz...
Adres: Sosyopark Karşısı İktisat Binası 1. kat 

Son Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2022, Cumartesi