DPÜ KAMER’e Zafer Kalkınma Ajansından Destek


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğü proje ekibince hazırlanan Kariyer Gelişiminde Proje Bilgisi başlıklı projenin teknik destek başvurusu Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilerek desteklenmeye hak kazandı.

 

DPÜ Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğünün (DPÜ KAMER) Kariyer Gelişiminde Proje Bilgisi başlıklı projesinin teknik destek başvurusu Zafer Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı.

Öğrencilere ve öğretim elemanlarına proje yazma bilgisi verilerek kariyerlerindeki gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında başta Ulusal Ajans ve bakanlıklar için olmak üzere daha fazla ulusal ve uluslararası hazırlanmasına katkı sunmak da bir başka hedef olarak belirlendi.

ÖĞRETİM ELEMANI, ÖĞRENCİ VE MEZUNLAR BİRLİKTE YARARLANACAK

Projenin ayrıntıları hakkında bilgi veren DPÜ KAMER Koordinatörü Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil, projede hedef kitle olarak Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunu belirlediklerini söyleyerek şöyle konuştu:

Proje kapamında KSBMYO'dan 20 öğretim elemanı, 30 lisans ve yüksek lisans öğrencisi, 5 mezun ve 5 de yabancı uyruklu öğrenci eğitim alacak. Eğitimler 6 hafta boyunca sürecek. Hafta sonları yapılacak 12 günük eğitimler sekizer saatten tolam 96 saat olarak gerçekleştirilecek. Bu proje öğretim elemanları ile aktif, yabancu uyruklu ve mezun öğrencilerin birlikte yararlanacağı ilk proje olması açısından son derece önemli.

DÖRT BAŞLIKTA AYRINTILI EĞİTİMLER VERİLECEK

DPÜ'de Kariyer ve Mezun Merkezi'nden sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın da projeye ilişkin yaptığı açıklamada 'Kariyer Gelişiminde Proje Bilgisi' başlıklı projede ulusal ve uluslararası projelere başvuru yapabilmek amacıyla Proje Döngüsü, Proje Yazma Bilgisi, Proje Yazma Aşamaları ve Başarılı Proje Örnekleri hakkında ayrıntılı eğitimler verileceğini söyledi.

UYSAL: PROJEDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ise projeyle ilgili Rektörlük makamında kendisine yapılan sunumun ardından değerlendirmelerde bulundu.

“Kısa zamanda Kariyer ve Mezun Merkezimiz güzel çalışmalara imza attı" diyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, "Zafer Kalkınma Ajansından böyle güzel bir desteğin alınması bizim için sevindirici. Bu projede çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve destek sağlayan Zafer Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum. Proje ekibinin Üniversitemiz ve Kütahyamız için bundan sonra da güzel işler yapacağına ve projeler üreteceğine inanıyorum“ ifadelerini kullandı.
Kaynak : haber.dpu.edu.tr

Son Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, Perşembe